У зв’язку з багаторазовим подорожчанням всіх комунальних послуг в Україні оплата рахунків, і особливо за опалення, лягла важким фінансовим тягарем на плечі переважної більшості населення країни. У зв’язку з цим утеплення житлових приміщень стало єдиним виходом із ситуації, що дозволяє максимально зберігати тепло, що дозволяє не тільки економити гроші, а й зберігати нормальні умови життя в холодну пору року.
В першу чергу утеплення вимагають старі будівлі, побудовані в радянський період, коли основними будівельними матеріалами були цегла і панельні блоки, які мають низькими теплоізоляційними властивостями. Такі будинки становлять до 70% житлового фонду країни. Так як найбільше тепла йде назовні саме звезення зовнішні стіни, попит на утеплення фасаду по всій Україні невпинно зростає.
Утеплення зовнішніх стін і його наслідки
При утепленні стін багатоквартирного будинку відбувається найбільша кількість помилок, що призводять до розвитку цілого ряду негативних наслідків, що підсилюють витік тепла і призводять до руйнування стін і прилеглих до них конструкцій. Найбільш наочна з них — клаптева (або точкове) утеплення окремо взятої квартири багатоповерхового будинку. Різнобарвні «клапті» утеплювача, розцвічує стіни багатоповерхівок — результат саме такого утеплення.
Точкове утеплення призводить до температурних перепадів на кордоні утепленого і неутеплену фасаду і зміщення точки роси вглиб стіни. Це призводить до розвитку грибкових уражень як в утепленій квартирі, так і в сусідніх з нею приміщеннях. Крім цього створити суцільний теплоізоляційний контур і герметичне примикання утеплювача до стіни по межах окремої квартири технологічно дуже складно. Як результат, відбувається відшаровування утеплювача з подальшим руйнуванням швидким руйнуванням стіни.
Найбільш економічним і технологічно правильним є покриття утеплювачем одночасно всього фасаду багатоповерхового будинку. Припустимо утеплення квартир окремого під’їзду або групи квартир, розташованих по одному стояку. Важливо, щоб теплоізоляція проводилася від першого до верхнього поверху без розривів.
Проблеми внутрішнього утеплення зовнішніх стін
Другою помилкою при утепленні квартир в Києві як і інших населених пунктах України є утеплення зовнішніх стін зсередини. Не володіючи достатніми знаннями і намагаючись заощадити кошти, їх власники вирішуються обійтися без послуг профільних фірм і виконати роботи власними силами. Такий підхід призводить замість економії до втрати вкладених грошей і серйозним додаткових витрат на усунення виниклих наслідків. Це пов’язано з тим, що ізоляція фасадної стіни від тепла внутрішнього приміщення провокує розвиток теплофізичних процесів, що ведуть до руйнування фасаду, запобігти яким часто не вдається навіть досвідченим фахівцям.
Однак розумну економію без шкоди для якості дає утеплення зовнішніх стін пінопластом, ціна на яке значно нижче, ніж із застосуванням інших утеплювачів. Пінополістирол (пінопласт) широко застосовується як утеплювач вже протягом двох десятків років і зарекомендував себе найкращим чином завдяки цілому переліку цінних для даного виду робіт характеристик.